XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

20 października, 2021

Z początkiem października w naszej szkole obchodziliśmy już po raz kolejny święto tabliczki mnożenia. Z tego też tytułu podczas przerw uczniowie klasy 8a będący egzaminatorami, chodzili po korytarzach i odpytywali wszystkich chętnych ze znajomości tabliczki mnożenia. Za 10 poprawnie udzielonych odpowiedzi, uczestnik otrzymywał słodką nagrodę – cukierka. Uczniowie mogli kilkakrotnie próbować swoich sił i tak się też działo.  W okolicy godz. 12.00 egzaminatorzy weszli do klas i przeprowadzili 2 minutową uzupełniankę o różnym stopniu trudności, im starsza klasa, tym trudniejsze przykłady. Ponadto na każdej lekcji matematyki i na zajęciach dodatkowych uczniów ogarniał łamigłówkowy zawrót głowy. Uczniowie chętnie rozwiązywali wszystkie zadania pracując samodzielnie lub w grupie, ucząc się zdrowej rywalizacji i współpracy.