Pomoc dla Ukrainy

28 lutego, 2022

W związku z sytuacją, jaka ma miejsce na naszej wschodniej granicy, organizujemy pomoc – zbiórkę darów rzeczowych, dla ofiar wojny na Ukrainie. Zbieramy: kosmetyki i chemię (żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, papiery toaletowe, pampersy dla dzieci, chusteczki do nosa, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe), środki opatrunkowe (zwłaszcza na zranienia i oparzenia: plastry, koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe, opaski uciskowe), żywność długoterminową (wodę mineralną, żywność typu instant: zupki chińskie, gorące kubki itp., konserwy, cukier, makarony, mąkę, kasze, ryż, herbatę, kawę), ciepłą odzież wierzchnią (dla dzieci i dorosłych: swetry, kurtki, czapki, rękawiczki, koce i śpiwory). Wszystkie rzeczy przewieziemy za pomocą firmy Dzwon-Stal z Cieszyna bezpośrednio do potrzebujących. Zbiórka trwać będzie do piątku – 04.03.2022r., do godziny 10:00. Osoby, które będą chciały wesprzeć akcje, prosimy o przekazywanie rzeczy na zbiórkę do sekretariatu szkoły.
Prosimy też o informację, jeśli ktoś z Państwa zna język ukraiński i polski i chciałby pomóc, działając jako tłumacz.