Dzień Języka Ojczystego.

28 lutego, 2023
Na 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, żebyśmy wszyscy, na całym świecie, uświadomili sobie, jak wielka jest wartość języków ojczystych. Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu. Uczniowie klasy 6 przygotowali piękne plakaty z ciekawostkami dotyczącymi polszczyzny, pozostali mogli zmierzyć się z różnymi pytaniami, które serwowali nam ósmoklasiści. Na lekcjach języka polskiego zapoznawalismy się z różnymi ciekawymi informacjami, a także „łamaliśmy” języki na przykład przy „wyrewolwerowanym rewolwerowcu”! Śmiechu było co niemiara . Polszczyzna nie jest łatwa, błędy mogą się zdarzyć każdemu, ale dbajmy o poprawność językową, żeby, jak pisał Juliusz Słowacki: „język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa”!