Z życia Szkoły
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Dzień otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych.

Drodzy Rodzice!

W Budżecie Obywatelskim 2019 zagłosuj na "Siłownię umysłową"!

Dlaczego właśnie ten projekt warto wybrać? Bo jest ciekawy! Bo jest nasz! Bo to szansa dla szkoły i mieszkańców! "Siłownia umysłowa" zakłada zagospodarowanie zielonego skwerku przy SP4, by miejsce to mogło być wykorzystane zarówno do alternatywnych zajęć szkolnych, jak i rekreacji w czasie wolnym. Ogólnodostępne stoły do gry w szachy, warcaby, chińczyka, piłkarzyki i tenisa stołowego oraz tablica do rysowania to atrakcyjna propozycja nie tylko dla uczniów SP4. To  przestrzeń do spotkań, odpoczynku, intelektualnej i fizycznej aktywności wszystkich mieszkańców miasta bez względu na wiek.

Program Domowych Detektywów "Jaś i Małgosia na tropie"

domowi.gif

Klasy 5b i 6b razem z rodzicami i wychowawczyniami - panią Jolantą Franek i panią Karoliną Chmiel realizowały Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”, mający na celu opóźnienie momentu inicjacji alkoholowej wśród młodych ludzi. Rozpoczynanie pracy profilaktycznej w takim momencie życia daje dobre rezultaty i jest uzasadnione wynikami wielu badań prowadzonych wśród dzieci i młodzieży.

Sport - wicemistrzynie w piłce ręcznej!

image_0.jpeg

Dnia 16 stycznia reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych Cieszyna. Turniej odbył się na sali gimnastycznej SP 2. Dziewczęta od początku do końca turnieju dzielnie walczyły o każdy punkt osiągając w rezultacie II miejsce! Gratulujemy dziewczętom wysokiej lokaty.

Skład drużyny:

Rembielak Nikola, Zięba Patrycja, Knapik Oliwia, Bączek Roksana, Szmyła Amelia, Dziadek Magda, Pundor Dominika, Zyzańska Magda, Kaleta Lena, Nowicka Barbara.

Antonia

Patrycja z Antonią - pierwszą laleczką V edycji Wszystkich Kolorów Świata
Już jest! Pierwsza laleczka V edycji Wszystkich Kolorów Świata dotarła do biblioteki! Ma na imię Antonia i pochodzi z Libii. Jej autorką jest Patrycja Klimosz z klasy 6b. Antonia jest pielęgniarką i marzy o tym, by założyć własny szpital. Już nie możemy się doczekać, by poznać inne szmaciane dzieła i ich marzenia...
Szyjemy do piątku, 11 stycznia, a to oznacza, że jeszcze ciągle mamy szansę :)

I miejsce w powiatowym konkursie przyrodniczym

20190103_174334.jpg

W drodze szkolnych eliminacji do udziału w powiatowym konkursie przyrodniczym „Mój cieszyński zielnik” wytypowani zostali: Wiktoria Czerkowska, Oliwia Knapik i Igor Jaworski. Uczniowie klas piątych zajęli I miejsce za własnoręcznie, wykonane według własnego pomysłu albumy roślin z Cieszyna i okolic. Konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Cieszynie miał na celu poznanie i popularyzację flory regionu oraz kształtowanie umiejętności rozpoznawania podstawowych gatunków rodzinnej flory drzewiastej.

Samorząd Uczniowski złożył życzenia świąteczne i noworoczne władzom miasta Cieszyna

IMG_7566.JPG

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły, a także uczniowie z klasy 5 b  wraz z nauczycielką historii panią Moniką Klocek złożyli życzenia świąteczne oraz noworoczne władzom miasta. Życzyli wszystkiego dobrgo z okazji Bożego Narodzenia, a także  winszowali, aby pełniona służba publiczna przysparzała wielu powodów do zadwolenia oraz przynosiła satysfakcję.

Świąteczna atmosfera w Czwórce

Jasełka 2018

Miniony tydzień spędziliśmy na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, a punktem kulimancyjnym był piątek, kiedy to spotkaliśmy się wszyscy na sali gimastycznej. Mieliśmy okazję obejrzeć występ szkolnego zespołu "Biedronki", który przygotował dla nas Jasełka. Po występie wszyscy razem kolędowaliśmy, a następnie udaliśmy się do sal, gdzie rozpoczęliśmy Wigilijki klasowe.

"Cieszyn za 50 lat" - międzyszkolny konkurs plastyczny

Uroczystość wręczenia nagród w międzyszkolnym konkursie plastycznym na projekt muralu
Z przyjemnością informujemy, że w międzyszkolnym konkursie plastycznym - „Cieszyn za 50 lat” - uczeń klasy 6b, Adam Kosak, zajął III miejsce. Konkurs na projekt muralu został zorganizowany przez Biuro Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

It's Christmas Time

Natalia i Justyna - laureatki "It's Christmas Time" - międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla klas 1-3
Tuż przed świętami - 19 grudnia - w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Cieszynie odbył się VII międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 1-3. Test sprawdzał znajomość słownictwa świątecznego oraz słówek związanych z zimą i sportami zimowymi.
W konkursie "It's Christmas Time" naszą szkołę reprezentowały Judyta Biały i Natalia Witas z klasy 3b. Dziewczyny spisały się wspaniale - Natalia zdobyła pierwsze miejsce, Judyta drugie. Gratulujemy! Well done!
Subskrybuje zawartość