Z życia Szkoły
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Wytyczne dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasisty

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi odnośnie organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasity w roku szkolnym 2019/20 w okresie pandemii COVID-19.

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa podczas organizacji zajęć dla dzieci oraz pracy personelu

Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi na terenie szkoły od dnia 25.05.2020

Z legendą po Cieszynie - a czemu nie?

Z legendą po Cieszynie :)

Z legendą po Cieszynie to tytuł siódmej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego klas 4-8 - organizowanego przez naszą szkolną bibliotekę - którego finał,  począwszy od drugiej edycji, odbywa się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Z oczywistych względów nie jest możliwe, by konkurs został przeprowadzony w planowanym terminie, czyli 5 czerwca, jednak to nie znaczy, że nie odbędzie się wcale - nasze doroczne, sympatyczne spotkanie miłośników książek odkładamy tylko nieco w czasie… 

Międzyszkolny konkurs plastyczny na oficjalną kartkę wielkanocną Cieszyna - wyróżnienie

:)

W tegorocznej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego na oficjalną kartkę wielkanocną Cieszyna wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły - Wiktoria Czerkowska z klasy 6b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zasmakuj w bibliotece :)

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2020
Drodzy Czytelnicy! Dzisiejszy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczyna 17. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku organizowany jest pod hasłem Zasmakuj w bibliotece. Jeśli sięgnięcie dziś po książkę - a pewnie tak będzie, bo przecież dzień bez lektury, to dzień stracony ;) - wspomnijcie przy okazji te miejsca, które się z książką kojarzą, czyli… biblioteki!

Czas na czytanie!

Na zdjęciu dwie Wiktorie, Zuzia i Sambor, czyli czytelnicy z pasją! Powodzenia w poszukiwaniach :)

Dzisiejsza data jest szczególna w naszym kwarantannowym kalendarzu. Dlaczego? Bo to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - dobra okazja, by zwrócić uwagę na czytanie. Szczególnie teraz, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a sami pozostajemy w izolacji od bliskich i przyjaciół, warto sięgać po książki, bo to właśnie one otwierają przed nami świat, pomagają przezwyciężać lęki, pozwalają odnaleźć radość życia wbrew trudnym okolicznościom… Książki mają TĘ moc - po prostu - korzystajmy z niej, na ile to możliwe :)

Podsumowanie zbiórki dla schroniska Azyl

20200302_101633.jpg

Jeszcze przed zamknięciem szkół zdążyliśmy zakończyć zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt Azyl w Cieszynie. Zdążyliśmy je również dostarczyć na miejsce. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie aktywnie. Widać, że wielu osobom los bezbronnych, porzuconych zwierząt leży na sercu. Jeszcze raz WIELKIE dzięki!

Na świąteczny czas...

Oficjalna kartka wielkanocna Cieszyna 2020. Autor - Paweł Zamirski :)
Z pewnością inaczej w tym roku będziemy przeżywać Święta Wielkanocne… Może nie spotkamy się z wszystkimi, którzy są nam bliscy i nie odwiedzimy miejsc, które są dla nas ważne, ale nie znaczy to, że przestaną dla nas istnieć - wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej za nimi zatęsknimy :) Wielkanoc to nie jest czas smutku i rozgoryczenia, lecz czas NADZIEI, która pozwala cieszyć się z najprostszych rzeczy! Bądźmy uważni; dzielmy się słowem, które podnosi na duchu i z ufnością patrzmy w przyszłość. Radosnych Świąt!

Magda Zyzańska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego!

Magda Zyzańska z klasy 6a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego

Z radością przekazujemy wiadomość o kolejnym sukcesie szóstoklasistki, Magdaleny Zyzańskiej, która znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Warto zaznaczyć, że Magda rywalizowała w konkursie z uczniami klas siódmych i ósmych! Gratulujemy udanego debiutu :)

Leselust, czyli odkryć radość czytania... po niemiecku :)

Julia Kanadys z klasy 7b - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Leselust-Freude am Lesen entdecken"

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b, Julia Kanadys, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Leselust-Freude am Lesen entdecken zorganizowanym przez Goethe-Institut w Krakowie. Zadanie konkursowe, z którym musiała się zmierzyć Julia, polegało na przeczytaniu tekstu literackiego i napisaniu recenzji.  Oczywiście - po niemiecku!

Subskrybuje zawartość