Z życia Szkoły

" Każdy inny, wszyscy równi ".

klasa 5a

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca od 12 lat pod patronatem ONZ.  Nie jest to data przypadkowa, nazwa tego zaburzenia nazywa się inaczej trisomia 21, ponieważ to dodatkowy trzeci chromosom odpowiada za tę genetyczną wadę. Nasza szkoła także zdecydowała się przygotować szereg wydarzeń promujących całą akcję oraz prawa osób z Zespołem Downa. Wszystkie klasy sumiennie zaangażowały się w całą inicjatywę i przygotowały różnorodne  projekty.

"Aktywna tablica"

Aktywna tablica
"Aktywna tablica" to program rządowy na lata 2017-2019 mający na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała tablicę interaktywną oraz dwa interaktywne monitory dotykowe.

Szkolne Koło Wolontariusza

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariusza, które jest niewątpliwie jedną z najlepszych możliwości rozwoju uczniów. Ma ono na celu kształtowanie u młodzieży postaw prospołecznych, empatii, wrażliwości. Robiąc coś na rzecz innych zapewniasz sobie naturalne poczucie spełnienia. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, sugestie, działania. Nasz szkolny wolontariat działa w szkole, w środowisku lokalnym, a także angażuje się w różne akcje charytatywne i humanitarne. Nasze działania to:

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Poczytaj, przeczytaj!" - wyniki

Zorganizowany przez nas już po raz ósmy międzyszkolny konkurs plastyczny spotkał się z dużym zainteresowaniem, z czego ogromnie się cieszymy. W tym roku wzięło w nim udział siedem szkół, w tym Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie. Jury wybierało spośród 263 bardzo różnorodnych i interesujących plastycznie prac, wykonanych w różnych technikach płaskich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do zapoznania się się z wynikami konkursu w załączniku.

Uroczysty apel "Pod Wałką"

IMG_1109 (2)_0.JPG

20 marca delegacja uczniowska z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu "Pod Wałką". Dokładnie 76 lat temu hitlerowcy zamordowali tutaj 24 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej AK. Zginęli oni w publicznej egzekucji 20 marca 1942 roku. W uroczystości uczestniczyli krewni poległych, kombatanci, delegacje szkolne, harcerze oraz władze miasta.

Sport - nalepsi w Rejonie!

BE9089B6-845C-4CD3-81B3-4CA40CA867E8.jpeg

W dniu 26 marca, na pływalni w Pawłowicach, odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Zawodach Pływackich.  Nasza szkoła, po wygranej w Powiecie, wystawiła drużynę dziewcząt i chłopców, oraz drużynę dziewczat starszych, które rywalizowały z młodzieżą w wieku gimnazjalnym. Wszystkie szkoły prezentowały bardzo wysoki poziom. W końcu w zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły z całego Powiatu cieszyńskiego! Nasi pływacy, w rezultacie, okazali się najlepsi i zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców stanęła na najwyższym miejscu na podium!

Ostanie Pożegnanie

Alicja Witalis

Pożegnaliśmy dziś Alicję, ukochaną koleżankę, przyjaciółkę dzieci, wspaniałego dyrektora... Już Jej nie zobaczymy w drzwiach gabinetu ani na szkolnym korytarzu. Nie powita nas serdecznym uśmiechem, nie powie dobrego słowa, nie wysłucha, nie pocieszy, nie wesprze, nie zmotywuje do pracy... Nie będzie Jej z nami na szkolnym rajdzie ani na festynie, gdzie pokazywała nam, jak afirmować życie, jak cieszyć się drobiazgami. Nie spotkamy się przy świątecznym stole, nie podzielimy opłatkiem, nie przytulimy…

Sport - sukces w Powiatowych Igrzyskach dzieci w Drużynowych Zawodach Pływackich

image.jpeg

Dnia 19 marca, na pływalni "Delfin" w Skoczowie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowych Zawodach Pływackich. Po wygranej na szczeblu miejskim nasze drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały o tytuł Mistrza Powiatu. W rezultacie drużyna dziewcząt zajęła II miejsce (suma punktów była taka sama, jak drużyny zwycięskiej, szalę przeważyła wygrana sztafeta szkoły ze Skoczowa), a chłopcy wywalczyli I miejsce! Gratulujemy naszym zespołom i trzymamy kciuki za kolejny etap zawodów, który odbędzie się już 26 marca w Pawłowicach.

Sport - sukces w Powiecie!

image.jpeg

Dnia 12 marca, na basenie "Delfin" w Skoczowie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej w Drużynowych Zawodach Pływackich. Nasze zawodniczki w składzie: Małgorzata Kluska, Aleksandra Machalica, Martyna Tybor, Oliwia Wnuk, Julia Szoin, Sandra Jakubowska, Wiktoria Wojnar, Julia Twardoń wspaniałe się zaprezentowały i po raz kolejny zdobyły I miejsce na podium! Zwycięstwo jest tym większym powodem do dumy, ponieważ nasze pływaczki rywalizowały ze starszymi od siebie koleżankami (kategoria wiekowa obejmowała byłe gimnazja).

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Drodzy Rodzice!
Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019 będzie prowadzony przez Miasto Cieszyn za pomocą systemu elektronicznego dostępnego tutaj w terminie od 12 marca 2018 r. od godz. 8.00 do 30 marca 2018 r. do godz. 15.00.

Subskrybuje zawartość