Z życia Szkoły

Zakończenie roku szkolnego

Choć trudno w to uwierzyć, naprawdę zostało już tylko kilka dni do zakończenia roku szkolnego! Na uroczystą akademię z tej okazji zapraszamy w piątek, 22 czerwca. Wszystkie klasy spotykają się z wychowawcami w swoich salach o godz. 9.50, po czym przechodzą na salę gimnastyczną. Przypominamy też, że w tym dniu obowiązuje strój galowy. Zapraszamy!

Warto Umieć Więcej

Dobiegł końca pierwszy rok zajęć z projektu unijnego Warto Umieć Więcej. Projekt ten to ponad dwa tysiące godzin zajęć w trakcie roku szkolnego, zarówno dla uczniów uzdolnionych jak i mających problemy w nauce.

Szkolne Zawody Pływackie

W dniu 18 czerwca, na naszym basenie, odbyły się Szkolne Zawody Pływackie dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły z klas III - VII. Zawody oficjalnie otworzyła Pani dyrektor Joanna Kasprzyńska, życząc dzieciom dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Za nami IV Noc Bibliotek!

IV Noc Bibliotek w SP4
Ponad 1800 bibliotek wzięło udział w IV edycji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Po raz kolejny w akcji uczestniczyła również nasza biblioteka, która zawsze chętnie angażuje się w tego typu niekonwencjonalne działania.
Z 8 na 9 czerwca miały miejsce niezwykłe wydarzenia, których echo dotąd  pobrzmiewa na szkolnych korytarzach. A wszystko za sprawą gry historycznej osadzonej w realiach sprzed wieku.

"Pierwsi niepodlegli na Śląsku Cieszyńskim" - szkolny konkurs historyczny

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole przeprowadzono konkurs historyczny: " Pierwsi niepodlegli na Śląsku Cieszyńskim ". Działanie to miało charakter edukacyjny. Z grona osób zaangażowanych w odzyskanie niepodległości na Śląsku Cieszyńskim uczniowie mieli wybrać jedną postać i przedstawić jej rys biograficzny. Wybrano następujących bohaterów: Jan Michejda, Franciszek Barteczek, Zofia Kirkor - Kiedroniowa, Tadeusz Reger, Józef Londzin, Franciszek Latinik.

Konkurs Ortograficzny ''Bezbłędny w obłędnym Cieszynie''

strona.jpg

22 maja 2018r. w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego ''Bezbłędny w obłędnym Cieszynie'', skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych.

Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej! W skład drużyny weszli: Adam Kosak 5b, Maja Kąkol 6a i Wiktoria Jędrysik 6b. Wiktoria zdobyła również III miejsce w klasyfikacji indywidualnej

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Szlakiem Dolnośląskich Atrakcji

20180608_140501.jpg

W dniach 6 -7 czerwca klasy 6A, 6B i 7B wyruszyły na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem programu był zamek w Mosznej. Kolejną atrakcją było zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. W pamięci długo pozostaną nam żywiołowi i pełni humoru przewodnicy, dzięki którym wędrówce ciemnymi korytarzami przestał towarzyszyć dreszczyk emocji, a zaczął nazbyt wręcz dobry nastrój. Na obiadokolację i nocleg przyjechaliśmy do położonego w spokojnej okolicy Nowej Rudy przyjemnego pensjonatu.

Szkolne Euro 2018

20180601_100954.jpg

Z okazji Dnia Dziecka przeprowadziliśmy szkolne rozgrywki piłki nożnej. Klasy od III do VII reprezentowały drużynę wybranego przez siebie europejskiego kraju. Jak zwykle zarówno zawodnicy, jak i ich kibice wykazali się ogromnym zaangażowaniem, żywiołowością, entuzjazmem i bojowością. Napięcie trzymało do ostatnich sekund meczu finałowego, kiedy to klasa 5a pokonała po rzucie karnym klasę 7b. Na szczególną pochwałę zasługuje drużyna klasy 6B, która złożona z samych dziewcząt honorowo przystąpiła do turnieju.

Zielona Szkoła 2018 Cesenatico

IMG_3651.JPG

Zielona Szkoła 2018 zakończona  Piękne Cesenatico, wspaniałe widoki w San Marino. Zażywaliśmy kąpieli słonecznych i morskich, przeszliśmy ponad 60 km na piechotę, a nasze wrażenia i tak trudno opisać. W Cieszynie przywitał nas ulewny deszcz, dlatego przesyłamy naszą przygodę, aby umilić Państwu wieczór wspomnieniami ze słonecznej Italii. Buonanotte!  Film do obejrzenia tutaj.

Podwójny sukces w Powiatowym Konkursie Historycznym

IMG_E2770.JPG

29 maja 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historycznym: " Pierwsi ku niepodległej - Śląsk Cieszyński 1918 - 1919 ". Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 w Cieszynie, Książnicę Cieszyńską, a także Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Subskrybuje zawartość