Z życia Szkoły
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Tarcza

Drodzy Rodzice!

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 będzie prowadzony przez Miasto Cieszyn za pomocą systemu elektronicznego w terminie od 1 kwietnia od godz. 8.00 do 29 kwietnia do godz. 15.00. Link do rekrutacji on-line zostanie podany przed rozpoczęciem naboru.

Science Day

IMG_1325.JPEG

W czwartek, 14 marca, klasy 8a i 8b miały przyjemność wziąć udział w tzw. Science Day, organizowanym w II LO im. Mikołaja Kopernika. Spędziliśmy ciekawie czas, robiąc m.in.

Sport - kolejne złoto i srebro w Powiecie!

BFE2273B-A4BA-48DA-B9E3-4CCB37E10061.jpeg

     W minioną środę, 13 marca, na pływalni Delfin w Skoczowie, odbył się drugi - powiatowy etap Młodzieżowych Igrzysk w Pływaniu Drużynowym. Tym razem w zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców z klasy VII i VIII naszej szkoły. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i z dużą przewagą punktów zajęły I miejsce, natomiast chłopcy, ze stratą 0,5 punkta - II miejsce. Gratulujemy naszym wspaniałym pływakom i nauczycielom wychowania fizycznego wysokich osiągnięć! 

Składy drużyn:

Wszystkie Kolory Świata - to jeszcze nie koniec!

Antonia - nasza reprezentantka w konkursie na najoryginalniejszą laleczkę V edycji Wszystkich Kolorów Świata :)
W naszej szkole dużo się dzieje, więc całkiem możliwe, że już zdążyliście zapomnieć o ogólnopolskim projekcie UNICEF - Wszystkie Kolory Świata - w którym braliśmy udział (galeria). Przed feriami można było w bibliotece oglądać szmaciane laleczki będące symbolem tej charytatywnej akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc - tym, którzy laleczki uszyli i tym, którzy się nimi zaopiekowali :) Laleczki były cudne, nic dziwnego, że szybko znalazły nowy dom, dzięki czemu mogliśmy przekazać darowiznę w wysokości sześciuset pięćdziesięciu złotych na rzecz dzieci z najbiedniejszych rejonów świata! Za hojność i poświęcony czas gorąco dziękujemy!

Sport - Powiatowe Drużynowe Zawody Pływackie

5106AC1F-72E1-455D-8A98-1A9DDBFB5BB8.jpeg

       W środę, 6 marca 2019 r, na basenie Delfin w Skoczowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowych Zawodach Pływackich. W zawodach wzięło udział pięć najlepszych Szkół z naszego powiatu. Nasze drużyny, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, pięknie się zaprezentowały i w rezultacie zespół chłopców zajął I miejsce, natomiast dziewcząt - II miejsce. Gratulujemy naszym pływakom kolejnego sukcesu i życzymy powodzenia w następnym etapie współzawodnictwa, tym razem na szczeblu rejonowym! 

Życie w PRL-u żywa lekcja hstorii

IMG_8599.jpg

Klasa 6a i 6b wzięła udział w żywej lekcji historii zatytułowanej: " Życie w PRL-u ". Każdy z uczniów przyniósł z domu prawdziwe skarby czyli źródła historyczne (przedmioty), które zachowały się z czasów komunistycznych. Były również opowieści, historyjki i anegdoty  dotyczące tych kolorowych, ale jednak niespokojnych czasów, przekazane naszym uczniom przez dziadków i rodziców.  Wszyscy uczniowie, a także ich rodzice, a nawet dziadkowie bardzo się zaangażowali w ten projekt. Eksponatów z Polski PRL-u było bardzo dużo. Najwięcej emocji wzbudziły...kartki na żywność...

Sukces SP4 w Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

20190301_101824_0.jpg

Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 1.03.2019r. w siedzibie OSP Bobrek w Cieszynie. Kolejny raz drużyna SP4 nie zawiodła. Wszyscy dostali się do finałowej piątki! Adam Kosak, po morderczej dogrywce, zajął II miejsce, Aleksander Gołębiowski IV, a Patryk Lipa V! Wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sport - Mistrzostwo w Drużynowych Zawodach Pływackich

6862F6B6-5486-4A64-821E-65BCD70EEF8A.jpeg

        1 marca 2019 na basenie UŚ w Cieszynie odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży miasta Cieszyna w Drużynowych Zawodach Pływackich. Na Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 - 2009 i młodsi) stawiło się pięć szkół: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6 i SPTE. Zawodnicy startowali w podziale na kategorię dziewcząt i chłopców, na dystansach 50 m w poszczególnych stylach. Podsumowaniem wszystkich konkurencji była sztafeta stylem dowolnym, składająca się z ośmiu zawodników w tych dwóch kategoriach.

Szkolne Koło Wolontariuszy czyli My dla innych

W naszej  Czwórce  od dwóch lat prężnie działa Szkolne Koło Wolontariuszy. Ania, Maja, Miłosz, Nadia, dwie Oliwie, Ola oraz Zosia są bardzo zaangażowani w każdą akcję i chętni do pomocy każdemu. Podejmowana przez nas aktywność pozytywnie wpływa na osobowość oraz wymiar edukacyjno wychowawczy. Kształtuje empatię, wrażliwość oraz postawy prospołeczne. W tym roku uczestniczyliśmy w natępujących działaniach: 

Sprzedaż kartek charytatywnych dla Stowarzyszenia "Sursum Corda" dochód jest przeznaczony dla osób chorych i niepełnosprawwnych,

Walentynki

IMG_9077 (1).JPG

Jak co roku w naszej szkole zorganizowano pocztę walentynową Cały ubiegły tydzień upłynął w atmosferze miłosci i przyjaźni. Każdy mógł wyznać do kogo żywi sympatię. Następnie życzenia zostały odczytane przez radio węzeł. Wszystkim życzymy po prostu dużo miłości!

Subskrybuje zawartość