Zaopiekuj się laleczką - daj dzieciom nadzieję!
V edycja Wszystkich Kolorów Świata

Gorąco dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w projekt Wszystkie Kolory Świata i uszyli charytatywną laleczkę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy na siebie liczyć niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za tę gotowość do działania w dobrej sprawie.

Choć szmaciane cudeńka w bibliotece dobrze się mają i rozstanie z nimi nie będzie łatwe, to jednak największą radość i satysfakcję poczujemy wtedy, gdy dla każdej przytulanki znajdziemy nowy dom :)
Przypominamy, że w projekcie WKŚ chodzi przede wszystkim o konkretną pomoc! Przekazując darowiznę w wysokości min. 10 zł w zamian za uszytą laleczkę, ratujemy życie najbardziej potrzebujących dzieci. Pozyskane środki Unicef przeznaczy na szczepionki, które pomogą ochronić maluchy z najuboższych krajów świata przed poważnymi skutkami chorób takich jak: polio, tężec, gruźlica i odra. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli w cztery poprzednie edycje Wszystkich Kolorów Świata udało się pozyskać 2,7 milona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli.
Do piątku - 1 lutego - można zgłaszać w bibliotece chęć zaopiekowania się laleczką, zaś w tygodniu przed feriami rozstrzygną się ich losy.
Czekamy na Ciebie! Przyjdź!

V edycja Wszystkich Kolorów Świata_Laleczki i twórcy.pdf4.15 MB
O projekcie Wszystkie Kolory Świata.pdf4.41 MB