Wszystkie Kolory Świata
Wszystkie Kolory świata - V edycja
Już po raz piąty UNICEF zaprasza polskie placówki edukacyjne do udziału w projekcie "Wszystkie Kolory Świata". Nasza szkoła uczestniczyła w akcji dwukrotnie - w pierwszej i drugiej edycji, zdobywając Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki, ale to nie o dyplomy uznania chodzi. To nie one motywują nas do działania, lecz naturalne pragnienie dobra, które jest w każdym z nas...
W tym przypadku symbolem naszej pomocy jest charytatywna, szmaciana  laleczka, którą własnoręcznie projektujemy, szyjemy i tworzymy jej historię, nadając „akt urodzenia” (imię; kraj, z którego pochodzi; hobby). Na realizację naszych pomysłów mamy czas do 11 stycznia. Kolejny etap to zachęcenie osób dorosłych do włączenia się w akcję pomocową, ponieważ zaopiekować się laleczką może każdy dorosły, przekazując darowiznę ratującą życie dziecka. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Przed nami święta - czas, kiedy myślimy przede wszystkim o innych - mamy więc okazję, by tę myśl zamienić w konkretne działanie! Nie brakowało chętnych do udziału w poprzednich edycjach, wierzymy, że i tym razem nie zabraknie... Szablony laleczek czekają w bibliotece. Zapraszamy!