Wielka Liga Czytelników - podsumowanie
Uczestnicy zdalnego finału Wielkiej Ligi Czytelników 2019/2020 :)

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej Wielkiej Ligi Czytelników - czas więc na podsumowania :) W tym roku przedsięwzięcie to przebiegało dwutorowo - jako Mistrzostwa Lokalne oraz realizacja projektu Certyfikat WLC Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo w roku szkolnym 2019/2020. Z ogromną radością informujemy, że i w jednym i drugim przypadku odnieśliśmy sukces!

W Wielkiej Lidze Czytelników braliśmy udział po raz trzeci i po raz trzeci w kategorii klas 5-8 osiągnęliśmy najlepszy wynik. Mistrzem Powiatu został Adam Kosak z klasy siódmej. Warto wspomnieć, że w poprzednich latach Adam wchodził w skład drużyny, która dwa razy z rzędu zdobyła mistrzostwo, a później wysokie - ósme - miejsce w województwie! W tym roku z uwagi na sytuację etap powiatowy odbywał się zdalnie i była to rywalizacja indywidualna. Adamie - wielkie gratulacje!

Również w kategorii klas 1-4 mieliśmy w WLC swoich reprezentantów, którzy mimo trudności związanych ze zdalnym przebiegiem konkursu, nie poddali się, osiągając wspaniały wynik. Było to możliwe dzięki wsparciu rodziców - za co serdecznie dziękujemy! I Wicemistrzem Powiatu został trzecioklasista, Sambor Piechowiak, zaś tytuł II Wicemistrza zdobyła Wiktoria Gołka z klasy drugiej. Aktywną uczestniczką tego etapu była też drugoklasistka, Wiktoria Firla. Gratulujemy!

Kropka nad i :)
Otrzymaliśmy wiadomość, że Certyfikat WLC Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo w roku szkolnym 2019/2020, o który się ubiegaliśmy, został nam przyznany!  Większość wymagań spełniliśmy dzięki akcjom promującym książkę i czytanie organizowanym w I semestrze (m. in.: bookcrossing - zobacz tu, tu, tu i tu ;) sleeveface, ogólnopolska Noc Bibliotek, spotkanie z Iloną Tront, autorką książek dla młodszych dzieci). Jednak, mimo tych wszystkich przedsięwzięć, nie osiągnęlibyśmy celu, gdybyście - Drodzy Czytelnicy - po prostu nie czytali z ochotą i nie rozwiązywali testów, zdobywając przy tym kolejne sprawności. Za tegoroczną czytelniczą aktywność serdecznie wszystkim dziękujemy!!!