Wielka Liga Czytelników, czyli noworoczne wyzwania czytelnicze :)
Wielka Liga Czytelników 2019/2020
Nowy rok zaczął się na dobre. Co nas w nim czeka? Przynajmniej trzy rzeczy: czytanie, czytanie i… jeszcze raz czytanie! Czytać będziemy w szkole, czytać będziemy w domu - całyyymi rodzinami! Czytać będą młodsi i starsi. Poczytamy na głos, po cichu, sobie nawzajem i w samotności… Nowy rok to okazja, by coś w życiu zmienić i taka właśnie szansa stoi przed każdym, komu z książką dotąd nie było po drodze ;)
Wielką Ligę Czytelników już znamy. Dwukrotnie braliśmy udział w tym niekomercyjnym projekcie społecznym, dwa razy z rzędu zdobywając tytuł Mistrza Powiatu. Tegoroczna Liga ma charakter Mistrzostw Lokalnych, co oznacza, że mamy szansę zdobyć ten tytuł po raz trzeci. No bo czemu nie :) 
V Wielka Liga przebiega dwutorowo: po pierwsze rywalizacja indywidualna i eliminacja do drużyn reprezentujących szkołę w etapie powiatowym;  po drugie ogólna mobilizacja jak największej liczby czytelników w celu realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników Placówka aktywnie promująca czytelnictwo
Ważne!
Udział w Wielkiej Lidze jest bezpłatny, jednak każdy uczestnik musi zostać wpisany na platformę WLC. Odbywa się to za pomocą formularza zgłoszeniowego, który można pobrać w bibliotece lub ze strony internetowej konkursu. Wypełniony przez rodzica/opiekuna formularz zgłoszeniowy należy przynieść do biblioteki.
W załączeniu znajdują się opisy wspomnianych przedsięwzięć. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki po ewentualne wyjaśnienia i potrzebne materiały, a tym, którzy mają wątpliwości,  przypominamy, że WLC należy do tych czytelniczych aktywności, których uczestnicy mają szansę  na nocowanie w szkole w ramach październikowej Nocy Bibliotek :) 
No to widzimy się w bibliotece! Mamy pełne ręce roboty, ale i satysfakcję gwarantowaną!

 

ZałącznikWielkość
Rywalizacja indywidualna w ramach Wielkiej Ligi Czytelników 2019/2020.pdf225.55 KB
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników_Placówka aktywnie promująca czytelnictwo.pdf267.11 KB
Formularz zgłoszenia uczestnika do Wielkiej Ligi Czytelników 2019/2020.pdf208.41 KB
Lista lektur w kategorii 1-4.pdf354.28 KB
Lista lektur w kategorii 5-8.pdf431.37 KB