Tabliczko moja, ty jesteś jak zmora!
Logotyp

Za nami już VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia otrzymuje tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia". W naszej szkole, w tym roku patrole uczniowskie w składzie: Ola, Oliwia, Ania i Artur podczas przerw egzaminowały wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli. Za udzielenie 10 poprawnych odpowiedzi z tabliczki mnożenia i dzielenia, oprócz oczywistej satysfakcji, uczestnik otrzymywał cukierka. Pod koniec zajęć szkolnych, na 5 i 6 lekcji, uczniowie klas 4-7, w ciągu 2 minut musieli uzupełnić losy z dziesięcioma różnymi przykładami z tabliczki mnożenia i dzielenia. Niektórym udało się bezbłędnie, inni muszą jeszcze popracować. Zaledwie 36% przeegzaminowanych uczniów zna perfekcyjnie tabliczkę mnożenia, a 16% popełniło tylko jeden błąd. Tak więc do dzieła! Oby za rok było lepiej.

Patrol uczniowski
Uzupełnianka