Strażacy w szkole

W środę, 21 listopada, gościliśmy w szkole sześciu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Bobrek w Cieszynie. Strażacy zaprezentowali uczniom sprzęt używany w akcjach ratowniczych - defibrylator i deskę ortopedyczną. Przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu i worka samorozprężalnego AMBU. Zademonstrowali również  elementy  stroju bojowego NOMEX  i aparatu powietrznego ODO, który posiada każdy strażak podczas akcji gaszenia pożaru. Największą atrakcją dla dzieci był bezpośredni kontakt ze sprzętem - możliwość przymierzenia stroju i masek oraz wypróbowania swoich umiejętności  na fantomie.

Oprócz działań ratujących zdrowie i życie strażacy z OSP Bobrek angażują się w realizację przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, mających na celu zachęcenie dzieci i młodzieży (7-18 lat) do wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Podczas zajęć, w których nauka łączona jest z zabawą, młodzi adepci sztuki pożarniczej ćwiczą się w udzielaniu pierwszej pomocy, ochronie przeciwpożarowej i wielu innych ważnych umiejętnościach przydatnych w codziennym życiu. Doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej o pracy strażaków będzie Dzień Otwarty - 12 stycznia 2019 roku - na który już dziś, w imieniu naszych Gości, serdecznie zapraszamy!

Strażacy w szkole