Sport - Mistrzostwo w Drużynowych Zawodach Pływackich
8BEAD6E2-8646-4F18-9D91-328BEA0F1064.jpeg
6862F6B6-5486-4A64-821E-65BCD70EEF8A.jpeg

1 marca 2019 na basenie UŚ w Cieszynie odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży miasta Cieszyna w Drużynowych Zawodach Pływackich. Na Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 - 2009 i młodsi) stawiło się pięć szkół: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6 i SPTE. Zawodnicy startowali w podziale na kategorię dziewcząt i chłopców, na dystansach 50 m w poszczególnych stylach. Podsumowaniem wszystkich konkurencji była sztafeta stylem dowolnym, składająca się z ośmiu zawodników w tych dwóch kategoriach. Poziom zawodów był wysoki, przez co igrzyska stały się bardzo widowiskowe i emocjonujące. W rezultacie I miejsce, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zdobyła nasza szkoła SP 4 !!!

W drugiej części zawodów startowała młodzież, czy uczniowie z klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum (rocznik 2005 - 2003). Tu również był podział na kategorię dziewcząt i chłopców, a zawodnicy pokonywali cztery 50 m i 100 m konkurencje oraz sztafetę 8 x 50 m stylem dowolnym. Nasi siódmo i ósmo klasiści stanęli na wysokości zadania i w pięknym stylu wywalczyli I miejsca zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców!

Gratulujemy wszystkim naszym pływakom ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap na szczeblu powiatowym, który odbędzie się już w najbliższą środę na basenie Delfin w Skoczowie.

Skład drużyny dzieci:

dziewczęta: Julia Kaczmarek, Weronika Jakubowska, Hanna Machalica, Marysia Brańka, Anastazja Kasprzyńska, Oliwia Kałuża, Amelia Szmyła, Nikola Rembielak, Ola Chochlińska, Roksana Bączek, Ania Sitkiewicz

chłopcy: Kuba Szlembarski, Kuba Pinkas, Dawid Delong, Szymon Ryrych, Wojtek Gryboś, Kacper Fita, Maks Kluska, Patryk Kobiela, Paweł Kukuczka, Mateusz Macura Wiktor Hatlas, Kuba Byrski.

Skład drużyny młodzieży:

dziewczęta: Magda Wisełka, Wiktoria Wojnar, Oliwia Wnuk, Małgosia Kluska, Julia Twardoś, Oliwia Lipowczan, Ola Machalica, Martyna Wowry, Martyna Tybor

chłopcy: Filip Materowski, Kamil Kukuczka, Błażej Podżorski, Jan Brańka, Julian Łojewski, Kacper Piecha, Wojtek Pieczonka, Piotr Nowosielski, Klaudiusz Szajter

Sport - Mistrzostwo w Drużynowych Zawodach Pływackich