"Pierwsi niepodlegli na Śląsku Cieszyńskim" - szkolny konkurs historyczny | Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie
"Pierwsi niepodlegli na Śląsku Cieszyńskim" - szkolny konkurs historyczny

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole przeprowadzono konkurs historyczny: " Pierwsi niepodlegli na Śląsku Cieszyńskim ". Działanie to miało charakter edukacyjny. Z grona osób zaangażowanych w odzyskanie niepodległości na Śląsku Cieszyńskim uczniowie mieli wybrać jedną postać i przedstawić jej rys biograficzny. Wybrano następujących bohaterów: Jan Michejda, Franciszek Barteczek, Zofia Kirkor - Kiedroniowa, Tadeusz Reger, Józef Londzin, Franciszek Latinik. W konkursie najciekawsze okazały się dwie prace: ucznia klasy 5b - Patryka Lipy oraz uczennicy klasy 7b - Otyli Gesing. Gratulujemy kreatywności oraz znajomości historii własnego regionu.