Noc Bibliotek 2015
Noc Bibliotek 2015
Nasza szkolna biblioteka była jedną z dwóch w powiecie cieszyńskim i sześciuset w Polsce - które zgłosiły udział w I krajowym wydaniu Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej imprezy promującej czytelnictwo. Choć nocowanie w szkole nie jest dla nas niczym nowym, to jednak ta noc - z 30 na 31 maja - była wyjątkowa! Nezaprzeczalnie biblioteka szkolna oglądana nocną porą to niecodzienne zjawisko :)
Rozpoczęliśmy, tak jak w innych bibliotekach w Polsce, od wspólnego odczytania "Lokomotywy", podczas którego uczestnicy demonstrowali swoje bajkowe przebrania. Następnie, po obejrzeniu  krótkometrażowej animacji, pt. "Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa Lessmore", wykonywaliśmy własne książeczki. Kolejnym punktem programu była zabawa przy muzyce i drużynowy konkurs "literackich" scrabble. 
Wreszcie, gdy szkolne korytarze spowiła całkowita ciemność, przeszliśmy do biblioteki, gdzie przy blasku świec (i latarek ;) czytaliśmy fragmenty naszych ulubionych utworów. "Magiczne drzewo", "Tajemniczy ogród", "Mała księżniczka" czy "Dżok. Legenda o psiej wierności" podobały się wszystkim, jednak największe wrażenie na miłośnikach książek wywarł tomik, pt. "Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara". Niebanalny styl, specyficzne poczucie humoru i ciekawa szata graficzna tej niepozornej książeczki podbiły serca kolejnych czytelników! 
Na dobranoc - już po północy - obejrzeliśmy "Sekret Eleonory", piękny film animowany o książkach i czytaniu. Tych, którzy  po projekcji mieli jeszcze ochotę na słuchanie, do snu ukołysały "Opowieści z Narnii", czytane przez bibliotekarkę, panią Małgosię. Z nadmiaru wrażeń zapomnieliśmy o torcie, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez polonistkę, panią Jolę, wobec czego tym smacznym akcentem zakończyliśmy naszą imprezę w niedzielny poranek. Zobacz, jak spędziliśmy tę niezapomnianą noc :)