Najważniejsza "pierwsza pomoc"!
Patrycja Kalyta i Krzysztof Franek - zdobywcy I i II miejsca w konkursie z zakresu pierwszej pomocy

"Miasteczko Zdrowia Cieszyn 2015" to projekt społeczny realizowany przez uczniów I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Jednym z zadań, w ramach projektu, było zorganizowanie zajęć z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych. W warsztatach, przeprowadzonych przez licealistów z "Osucha" w naszej szkole, wzięło udział prawie 140 uczniów z sześciu klas! Nikogo nie trzeba przekonywać, że połączenie teorii z praktyką to najlepsza forma przyswajania wiedzy. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, o czym świadczy fakt, iż najlepsi w konkursie z zakresu pierwszej pomocy, adresowanym do szkół objętych projektem, okazali się szóstoklasiści z "Czwórki" - Patrycja Kalyta i Krzysztof Franek, zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca. Gratulujemy!