"Matko, w lesie są maliny, niechaj idą w las dziewczyny, która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze"
IMG_5894.JPG

Końcem października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami, tradycyjnie już, pojechali do Teatru Lalek Banialuka, by obejrzeć kolejne znakomite przedstawienie. Bielscy aktorzy tym razem przedstawili znaną wszystkim starszym uczniom naszej szkoły historię konfliktu dwóch sióstr - Balladyny i Aliny. Klasy siódme na lekcjach języka polskiego poznały już mrożący krew w żyłach dramat i miały okazję ocenić sposób przeniesienia tego kanonicznego dzieła na deski teatru plastycznego, natomiast młodsi z zapartym tchem śledzili losy bohaterów, podziwiając jednocześnie oryginalne kostiumy i lalki.