Maraton pływacki 3 x 100 !!!
Maraton pływacki dla Niepodległej!

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 16 listopada, na basenie w naszej szkole odbył się Maraton pływacki 3 x 100: 100 uczniów płynęło 100 km na 100 - lecie niepodległości. W imprezie wzięli udział uczniowie z siedmiu cieszyńskich szkół podstawowych : z SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP 7 i oczywiście z SP 4. Po otwarciu zawodów przez Naczelnika Wydziału Sportu Pana Cezarego Cieńciałę i Panią Dyrektor Joannę Kasprzyńską rozpoczęliśmy nasz maraton. W czasie 3 godzin i 15 minut zawodnicy, na zasadzie sztafety, pokonywali stu metrowe odcinki. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, którzy zliczali pokonywane setki. Podczas przerw uczniowie mogli napić się soku, czy wody i poczęstować się ciastem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów. W miarę przybywających kilometrów atmosfera robiła się coraz gorętsza, Ostatni zawodnicy dopływali do mety przy gorącym dopingu i oklaskach widowni. Po zakończonym maratonie cała setka zawodników otrzymała pamiątkowe medale, ufundowane przez Urząd naszego miasta oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Maraton pływacki 3 x 100 !!!