Kolorowa przygoda z matematyką na Potędze w SP4

Grudniowe spotkania w „Gabinecie Małych Karteczek” dobiegły końca. Przez trzy kolejne spotkania poznając tajniki orgiami rozwijaliśmy wyobraźnię przestrzenną, myślenie twórcze doskonaliliśmy zdolności manualne, poczucie estetyki, dokładność oraz dyscyplinę i współpracę. Efektem naszych zajęć były choinkowe bombki, kuskudamy, kręciołki, gwiazdy, łańcuchy i inne papierowe dzieła sztuki, które przyozdobiły świątecznie sale lekcyjne i klasowe choinki, fascynując całą społeczność szkolną. Tak mimochodem, podczas wykonywania tych prac, przemykała niczym myszka - matematyka. Uczestnicy projektu manualnie doświadczyli jak składana mała kwadratowa karteczka papieru zmienia się w ich rękach przyjmując nowe kształty. W łatwy i przyjazny sposób wkraczali nieświadomie w budzący w uczniach strach - świat geometrii. Naszym uczestnikom to „matematyczne orgiami” dostarczyło wiele radości tworzenia i odkrywania matematycznej wiedzy. Składanie papieru stało się więc okazją, by w sposób empiryczny, ciekawy i zabawny poznawać tajniki Królowej Nauk.

Kolorowa przygoda z matematyką na Potędze w SP4