"Każdy inny, wszyscy równi" | Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie
"Każdy inny, wszyscy równi"
klasa 5a

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca od 12 lat pod patronatem ONZ.  Nie jest to data przypadkowa, nazwa tego zaburzenia nazywa się inaczej trisomia 21, ponieważ to dodatkowy trzeci chromosom odpowiada za tę genetyczną wadę. Nasza szkoła także zdecydowała się przygotować szereg wydarzeń promujących całą akcję oraz prawa osób z Zespołem Downa. Wszystkie klasy sumiennie zaangażowały się w całą inicjatywę i przygotowały różnorodne  projekty. Były kolorowe skarpetki, granatowo-czerwone ubrania, pomysły poszerzające wiedzę na temat Zespołu Downa, pogadanki, zabawy sensoryczne, czytanie książki  "Mój młodszy brat" oraz oczywiście kolorowe pacynki. Niektórzy uczniowie nakręcili film pokazujący ich aktywność w kampanii. Samorząd Uczniowski przygotował pudełka z hasłem przewodnim "Każdy inny, wszyscy równi" - które jest tematem całego działania. Uczyniliśmy to na znak tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dziś wiemy także, że 21 marzec jest dniem kolorowym nie tylko z okazji pierwszego dnia wiosny!

Fotograficzna sesja skarpetkowa w bibliotece :)