I JA TEŻ TAK POTRAFIĘ” – projekt mPotęga w SP4
70330642_2485828138166883_6706033417668001792_n.png

Podczas trzech wrześniowych spotkań w Gabinecie Tajemniczych Liczb uczestnicy projektu poprzez różnorodne gry i zabawy dydaktyczne doskonalili swoje umiejętności nie tylko matematyczne. Wystarczyło kilka drobiazgów: długopis lub ołówek, kartki z zadaniami, packi na muchy, karty Grabowskiego, czy skakanki. W tych zabawach z liczbami dominowały: labirynty, wykreślanki, diagramy i piramidy liczbowe, logogryfy, krzyżówki, bingo, sudoku, łamigłówki japońskie oraz wszechobecna tabliczka mnożenia.

Opuszczając "Gabinet Tajemniczych Liczb" 47 śmiałków - uczniowie, rodzice i nauczyciele spróbowało swoich sił w konkursie rachunkowym ubiegając się o tytuł szkolnego "Mistrza Rachunków". Innym ważnym wydarzeniem były obchody "IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia", podczas którego uczniowie chętnie sięgali po tytuł eksperta tabliczki mnożenia.