Czytelniczych aktualności część pierwsza, czyli coś o lekturach i Wielkiej Lidze Czytelników...
Wielka Liga Czytelników 2019/2020
Kochani! 
Sytuacja, w której się znajdujemy nie jest ani typowa, ani łatwa… Zdążyliśmy się już przekonać, że nie są to wakacje, lecz czas intensywnej pracy. Jednak, mimo że mamy mnóstwo obowiązków szkolnych, a poza nimi ogrooom innych fantastycznych propozycji, jak zagospodarować pozostałe godziny dnia, liczę, że znajdzie się też chwila na wspólne czytanie albo rodzinną planszówkę... Jeśli to się uda, zachęcam do uchwycenia takich momentów w obiektywie i napisania kilku zdań na temat czytanej książki czy gry planszowej. Polecajmy sobie nawzajem wartościowe książki i ciekawe gry. Zdjęcia z krótkim tekstem można przysyłać na [email protected] Tytuł wiadomości - Rodzinne co nieco :)
 
Co z lekturami?
Pewnie nie wszyscy zdążyli wypożyczyć lekturę z biblioteki szkolnej - w takiej sytuacji warto się rozejrzeć w sieci... Sporo znajdziecie tutaj. Siódmo- i ósmoklasistów zainteresuje zapewne klasyka: Pan Tadeusz, Quo vadis, Balladyna, Dziady cz. II, Krzyżacy, Latarnik, Syzyfowe prace, Zemsta. Znajdziecie tu również Chłopców z Placu Broni, W pustyni i w puszczy, Księgę dżungli, Przygody Tomka Sawyera i Tajemniczy ogród. Poza tym warto też zajrzeć na YouTube, na przykład tutaj. Znajdziecie tu, m.in.: Hobbita, Sposób na Alcybiadesa, Mikołajka, a także Dzieci z Bullerbyn i Pamiętnik Czarnego Noska, i wiele innych perełek :)
 
Kilka informacji bieżących na temat WLC
Przypominam, że WLC polega na zdobywaniu sprawności czytelniczych poprzez czytanie książek i rozwiązywanie testów. Oprócz czystej satysfakcji  istnieje też wymierna korzyść z udziału w projekcie, czyli pochwała  z zachowania i dodatkowa ocena z języka polskiego za co najmniej trzy zdobyte sprawności (1 test zaliczony na min. 80 punktów = 1 sprawność).
Na platformie WLC zarejestrowanych jest aktualnie 20043 uczestników z całej Polski. Nasza szkoła ma w tej chwili 53 reprezentantów, którzy zdobyli 145 sprawności, co oznacza, iż osiągnęliśmy już ilość wymaganą, by otrzymać Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo w roku szkolnym 2019/2020 (50% sprawności czytelniczych WLC z ogólnej liczby zapisanych do placówki), ale, oczywiście, możemy zdobyć więcej! Jeśli ktoś chce kontynuować udział w WLC, a nie ma testów, proszę o kontakt [email protected] lub poprzez e-dziennik. Tytuł wiadomości - WLC.
 
Organizatorzy Wielkiej Ligi Czytelników zachęcają do czytania pogodnych książek w tym trudnym czasie, bo - jak twierdzą - dobra lektura może dostarczyć wielu miłych chwil i tym samym pomóc w ograniczeniu stresu, który niekorzystnie wpływa na odporność. Pamiętajmy również o spacerach na świeżym powietrzu oraz dobrym odżywianiu, które wzmocnią siły obronne organizmu. Potraktujmy obecną sytuację odpowiedzialnie poprzez przestrzeganie zasad higieny i zaleceń sanitarnych, a jednocześnie myślmy pozytywnie, kierując nasze myśli ku temu, co dobre.
Nic dodać, nic ująć :)
ZałącznikWielkość
WLC_Lektury 1-4.pdf354.28 KB
WLC_Lektury 5-8.pdf431.37 KB