Bryczką po Cieszynie :)
Noc Muzeów 2015
Noc Muzeów to wydarzenie, w którym nasza szkoła w miarę możliwości stara się uczestniczyć. W zeszłym roku wzięliśmy liczny udział w zorganizowanej przez Książnicę Cieszyńską grze miejskiej - w której, zresztą, zostaliśmy zwycięzcami :) W tym roku grupa naszych uczniów pod opieką nauczyciela historii, Moniki Klocek, miała okazję przeżyć inną przygodę. Mianowicie, podróżowali po mieście bryczką, szlakiem "Via Ducalis", czyli Drogą Książęcą.
Na trasie przejazdu znalazły się takie obiekty zabytkowe, jak - kościół p.w. św. Krzyża, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, kościół p. w. św. Marii Magdaleny i ratusz. Ciekawostki z przeszłości przybliżał pasażerom niecodziennego pojazdu znany cieszyński historyk i działacz społeczny, Mariusz Makowski. Uczniowie odwiedzili także COK "Dom Narodowy", skąd każdy wyszedł z pamiątkową zakładką do książki -  prezentem, za udział w warsztatach origami.
Nikogo chyba nie dziwi, że taka forma spędzenia wolnego czasu wszystkim przypadła do gustu. W końcu atmosfera Nocy Muzeów w Cieszynie jest zawsze wyjątkowa!