Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości | Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
IMG_8132_0.JPG

Kilka dni temu w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cała szkolna społeczność zapoznała się z ważnymi wydarzeniami z historii Polski. Uczniowie odgrywali okolicznościowe scenki, recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne pieśni. Na tablicy multimedialnej emitowane  były najważniejsze obrazy dotyczące historii Polski począwszy od XVIII wieku, aż do przejęcia władzy wojskowej przez Józefa Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że dzień 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też data 11 listopada zapisana jest w kalendarzu jako narodowe święto państwowe obchodzone corocznie.

Akademia była dla uczniów świetną lekcją historii i patriotyzmu.

Występy przygotowały p. Paulina Ogrocka i p. Monika Klocek.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości