Życie w PRL-u żywa lekcja hstorii
IMG_8599.jpg

Klasa 6a i 6b wzięła udział w żywej lekcji historii zatytułowanej: " Życie w PRL-u ". Każdy z uczniów przyniósł z domu prawdziwe skarby czyli źródła historyczne (przedmioty), które zachowały się z czasów komunistycznych. Były również opowieści, historyjki i anegdoty  dotyczące tych kolorowych, ale jednak niespokojnych czasów, przekazane naszym uczniom przez dziadków i rodziców.  Wszyscy uczniowie, a także ich rodzice, a nawet dziadkowie bardzo się zaangażowali w ten projekt. Eksponatów z Polski PRL-u było bardzo dużo. Najwięcej emocji wzbudziły...kartki na żywność... Taka lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci! Wszystkim rodzicom i dziadkom serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej niezwykłej lekcji.

Życie w PRL-u żywa lekcja hstorii