jesteśmy

…jedną z najstarszych placówek oświatowych w Cieszynie.

Nasza szkoła mieści się w zabytkowym, prawie stuczterdziestoletnim budynku przy placu Wolności. Współczesność miesza się tu z przeszłością, co tworzy wyjątkowy klimat. Tworzą go też najmłodsi uczniowie, którzy od lat wyróżniają się mundurkami.

Nasza niewielka szkoła ma również tę zaletę, że wszyscy się znają. Nie zatraca się indywidualności, łatwiej o demokrację i przyjazną atmosferę.

Niezaprzeczalnym atutem szkoły jest własny basen. Wszyscy uczniowie dobrze pływają i zajmują czołowe miejsca w zawodach. W czerwcu 2009 roku zakończył się  generalny remont, po którym szkoła zyskała nowoczesną pływalnię oraz salę gimnastyczną - obiekty, które z pewnością zadowolą zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Posiadamy też dwie pracownie komputerowo-internetowe, pracownię językową, sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, przyjazną bibliotekę, świetlicę oraz sklepik szkolny i stołówkę.

Popularności przysparza nam zespół teatralny "Pod Czwórką". Uświetnia on nie tylko uroczystości szkolne - jego występy znane są także uczniom innych szkół oraz dorosłym mieszkańcom miasta z imprez na cieszyńskim rynku, w Domu Narodowym i w Teatrze im. A. Mickiewicza. Ciekawą inicjatywą uczniowską jest także zespół wokalno-instrumentalny "Wake me up for the weekend", dzięki któremu podczas imprez szkolnych możemy cieszyć się brzmieniem takich instrumentów, jak gitara elektryczna czy perkusja, które nie należą do typowego szkolnego instrumentarium.

Rodzice chętnie powierzają nam swoje pociechy. Doceniamy to i staramy się sprostać oczekiwaniom. Chcemy, by nasi uczniowie byli solidnie przygotowani do życia w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, nauczyciele mieli satysfakcję z wykonywanej pracy, a szkoła cieszyła się uznaniem w środowisku.