60-lecie SP4

60-lecie SP4 to wydarzenie, któremu pragniemy zadedykować pierwszy semestr  roku szkolnego 2016/2017. Mamy nadzieję, że nasze jubileuszowe propozycje zyskają aprobatę obecnych i dawnych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, ponieważ pragniemy wspólnie świętować rocznicę powstania Szkoły, której wszyscy jesteśmy częścią…

Cesarski dąb, rosnący na skwerku przed budynkiem szkolnym, dyskretnie przypomina nam o upływającym czasie, pełnym ludzi i zdarzeń, o których na co dzień nie pamiętamy, a które składają się na naszą historię - bogatą historię „Szkoły z duszą” :) W tym jubileuszowym półroczu chcemy o tym mówić na różne sposoby, ale przede wszystkim - chcemy razem działać!

60-lecie SP4 to wyjątkowa okazja, by zobaczyć Szkołę w swoistym  „trójwymiarze” - doceniając jej barwną przeszłość, widząc teraźniejsze, coraz bardziej nowoczesne oblicze i wreszcie, dostrzegając potencjał, który posiada i może rozwijać w przyszłości. Za każdym z wymiarów kryją się wspaniali ludzie i to właśnie z nimi chcemy świętować!

Planowane przedsięwzięcia z okazji 60-lecia SP4:

  • Konkurs na logo SP4 - to propozycja skierowana do rodziców obecnych uczniów oraz absolwentów, którzy chcieliby opracować logo SP4. Szczegóły konkursu znajdują się w załączniku. Uwaga! Projekty można składać do końca listopada!
  • W sobotę, 24 września 2016, zapraszamy na tradycyjny Rajd Czwórki, którym od lat inaugurujemy kolejny rok szkolny.  Mamy nadzieję, iż tym razem na szlak wyruszą z nami absolwenci oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy, których serdecznie zapraszamy. Cel rajdu - Soszów; koszt - 15 zł; zgłoszenie udziału w sekretariacie szkoły do 16 września 2016 r.
  • W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października 2016, o godzinie 15.00 odbędzie się w szkole Biesiada Belferska. Chcemy się spotkać z obecnymi i dawnymi nauczycielami, by wśród ustnych wspomnień, pamiątek szkolnych, albumów ze zdjęciami przeżyć sentymentalny powrót do przeszłości...
  • W sobotę, 19 listopada, o godzinie 9.00 rozpoczniemy maraton pływacki „60 na 60”, czyli „60 kilometrów na 60-lecie” :) Na szkolny basen zapraszamy wszystkich sympatyków Czwórki, którzy lubią spędzać czas aktywnie i w taki właśnie sposób mieliby ochotę uczcić Jubileusz SP4. Zgłoszenie udziału pod numerem (33) 8520733 do 17 listopada 2016 r.
  • Co roku w okresie  przedświątecznym organizujemy w szkole spotkanie opłatkowe z udziałem emerytowanych nauczycieli. W tym roku wspólne kolędowanie, z 60-leciem w tle, odbędzie się 15 grudnia o godzinie 16.00.

Momentem kulminacyjnym obchodów 60-lecia będą trzy wydarzenia, na które zapraszamy 5 stycznia 2017 roku:

  • Dzień Otwarty od godziny 9.00 do 12.00. W tym czasie zapraszamy serdecznie do odwiedzenia murów szkoły - będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami, obejrzenia przygotowanych wystaw, prac uczniów, odmienionych wnętrz szkolnych - jednym słowem - mnóstwo wzruszeń :)
  • Gala z okazji 60-lecia SP4 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie - godzina 16.00. Na wspomnianą Galę zapraszamy wszystkich, którzy czują się częścią naszej społeczności. Gwarantujemy, iż program artystyczny, kontynuujący najlepsze szkolne tradycje, będzie dla uczestników niezapomnianym przeżyciem! W sekretariacie szkoły należy odebrać bezpłatny bilet do teatru.
  • Kolacja i zabawa karnawałowa w Hotelu Liburnia w Cieszynie - godzin 19.00. Dopełnieniem dnia obfitującego w tak wiele wrażeń i wzruszeń może być tylko dobra zabawa! To wyjątkowa okazja, by w przyjemny sposób kontynuować spotkanie z przyjaciółmi z czasów szkolnych, do czego gorąco zachęcamy! Bilety w cenie 125 zł/os. Rezerwacja oraz zaliczka w kwocie 50 zł/os. w sekretariacie szkoły.

Ponadto zwracamy się z prośbą do absolwentów i nauczycieli o udostępnienie w miarę możliwości pamiątek z czasów szkolnych, które pozwolą wzbogacić szkolną stronę internetową oraz publikację planowaną z okazji 60-lecia - mogą to być skany zdjęć, spisane wspomnienia z tego okresu lub krótki filmik, będący zapisem odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jak masz na imię; czy pamiętasz szkołę; rok ukończenia.
2. Nauczyciele, których zapamiętałaś/eś…
3. Koleżanki/koledzy z czasów szkolnych…
4. Czy szkolne znajomości przetrwały…
5. Jakieś szczególne (zabawne:) wspomnienie…
6. Dziecięce plany zawodowe, a dzień dzisiejszy…
7. Czego życzysz szkole na urodziny…

Kontakt w tej sprawie pod numerem (0-33) 852-07-33, zaś gotowe materiały można przesyłać na adres [email protected] 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

AttachmentSize
Regulamin konkursu na logo SP4112.39 KB