Z życia Szkoły
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

Wybierz Czwórkę :)

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021 będzie prowadzony przez Miasto Cieszyn za pomocą systemu elektronicznego w terminie od 01 kwietnia od godz. 8.00 do 16 kwietnia 2020r. do godz. 15.00 na stronie cieszyn.podstawowe.vnabor.pl W związku z zagrożeniem koronawirusem istnieje możliwość wysłania ZGŁOSZENIA lub WNIOSKU i wymaganego oświadczenia/oświadczeń na adres mailowy szkoły [email protected] .

Magda Zyzańska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego!

Magda Zyzańska z klasy 6a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego

Z radością przekazujemy wiadomość o kolejnym sukcesie szóstoklasistki, Magdaleny Zyzańskiej, która znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Warto zaznaczyć, że Magda rywalizowała w konkursie z uczniami klas siódmych i ósmych! Gratulujemy tak udanego debiutu :)

Leselust, czyli odkryć radość czytania... po niemiecku :)

Julia Kanadys z klasy 7b - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Leselust-Freude am Lesen entdecken"

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b, Julia Kanadys, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Leselust-Freude am Lesen entdecken zorganizowanym przez Goethe-Institut w Krakowie. Zadanie konkursowe, z którym musiała się zmierzyć Julia, polegało na przeczytaniu tekstu literackiego i napisaniu recenzji.  Oczywiście - po niemiecku!

UWAGA - ZMIANY DOTYCZĄCE KONKURSU "MOJA PODRÓŻ DO...."

WAŻNE !

 

Szkolny konkurs na najciekawszą grę planszową własnego autorstwa

Szkolny konkurs na grę planszową

Niestety, wiemy już, że planowany w marcu Tydzień gier planszowych się nie odbędzie… Ale co się odwlecze, to… wiadomo ;) Zapewne w obecnej sytuacji planszówki i tak królują, tylko że w przestrzeni rodzinnej, a nie szkolnej… Przeważnie gra się w sprawdzone, ulubione gry, ale można też wykorzystać okazję i stworzyć coś oryginalnego! Tym bardziej, że szkolny konkurs na najciekawszą grę planszową własnego autorstwa jest aktualny! Na wykonanie gry mamy czas do 29 maja.

"The trip across Britain" - międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Otrzymaliśmy informację, iż organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Cieszynie międzyszkolny konkurs z języka angielskiego nie został odwołany. W związku z tym zachęcamy uczniów klas 6-8 do wzięcia w nim udziału. Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w języku angielskim.

Praca zdalna - z czym to się je?

;).JPG
Praca zdalna stała się faktem! By ta nowa rzeczywistość, której ciągle się uczymy, przyniosła nam więcej pożytku, niż szkody, warto ją ujarzmić... W jaki sposób? Pamiętając o bezpieczeństwie w sieci (przypominajka tu i tu :) i porządkując codzienne zadania.

Czytelniczych aktualności część pierwsza, czyli coś o lekturach i Wielkiej Lidze Czytelników...

Wielka Liga Czytelników 2019/2020
Kochani! 
Sytuacja, w której się znajdujemy nie jest ani typowa, ani łatwa… Zdążyliśmy się już przekonać, że nie są to wakacje, lecz czas intensywnej pracy. Jednak, mimo że mamy mnóstwo obowiązków szkolnych, a poza nimi ogrooom innych fantastycznych propozycji, jak zagospodarować pozostałe godziny dnia, liczę, że znajdzie się też chwila na wspólne czytanie albo rodzinną planszówkę...

Zasady pracy zdalnej oraz tygodniowy plan lekcji obowiązujący we wszystkich szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Miasto Cieszyn

W załączniku nr 1 przekazujemy nowe zasady pracy zdalnej oraz plan lekcji obowiązujący w szkole od dnia 22.03.2020. Załącznik nr 2 to zadania dla uczniów na czas zawieszenia zajęć od dnia 12.03 do 25.03.2020

Odwołanie zajęć

Szanowni Państwo,w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia koronawirusem w Cieszynie zajęcia we wszystkich szkołach podstawowych do piątku 13 marca włącznie są zawieszone. Placówki w tym czasie zostaną poddane dezynfekcji.Jednocześnie apelujemy do rodziców o zachowanie spokoju, stosowanie się do wytycznych Sanepidu, o zadbanie, by dzieci w tym czasie pozostały w domu, nie uczęszczały na dodatkowe zajęcia ani spotkania towarzyskie. Uwrażliwiamy również na fakt, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, dlatego prosiby, by w miarę możliwości dzieci nie pozostawały w tym czasie pod opieką dziadków. Jeśli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję, prośmy najpierw o telefoniczne zgłoszenie swoich obaw do Sanepidu pod nr tel 502 281 673.

Syndicate content