Z życia Szkoły 2016/2017
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Wyniki rekrutacji do klasy czwartej-sportowej w roku szkolnym 2017/18

W załączniku lista uczniów klas czwartych w roku szkolnym 2017/18.

Podręczniki w nowym roku szkolnym

Informujemy, iż uczniowie klas 1-7 w roku szkolnym 2017/18 otrzymają darmowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Wyjątek stanowią podręczniki do nauczania religii.

Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 23 czerwca, zapraszamy uczniów na uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tak, tak... kolejny rok szkolny się kończy, choć trudno w to uwierzyć :) Klasy 4-6 spotykają się w salach o 9.30, zaś klasy 1-3 przychodzą w tym dniu na 10.30. Zapraszamy!

Międzyszkolny konkurs plastyczny - wyjaśnienie

Dyrekcja SP4 informuje, iż organizowany przez szkołę konkurs plastyczny, którego tegoroczna - siódma już - edycja nosiła tytuł "Podróż do krainy motyli...", ma charakter międzyszkolny, co potwierdzają stosowne dokumenty. Użycie słowa "międzynarodowy" w tytule tekstu opisujujacego konkurs na stronie internetowej szkoły mogło sugerować wyższą rangę przedsięwzięcia, aczkolwiek naszym zamierzeniem było wyłącznie zaakcentowanie udziału w nim zaprzyjaźnionych szkół z Czech i Słowacji. Przepraszamy, jeśli ktokolwiek poczuł się wprowadzony w błąd.

Galeria historycznych postaci

unnamed.jpg

Tegoroczny konkurs historyczny w naszej szkole nosił nazwę: „ Galeria historycznych postaci”.  Ideą konkursu było propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, a także poszerzenie wiadomości z zakresu historii. Uczestnicy wybierali do przedstawienia głównie rodzime osoby jak Maria Skłodowska – Curie, Mikołaj Kopernik, Józef Piłsudski, Jan Paweł II. W tej paradzie historycznych postaci zwyciężyły prace przedstawione przez: Małgorzatę Kluskę, która zajęła I miejsce, Julię Twardoń miejsce nr II oraz Bartosza Starzyka na miejscu III. Gratulacje!

Wycieczka klas 3a i 3b do Tarnowskich Gór

IMG_0348.JPG

Dzisiaj klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę. Zwiedziliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga, kopalnię srebra i ołowiu w Tarnowskich Górach oraz palmiarnię w Gliwicach. Bawiliśmy się wyśmienicie! Galerię zdjęć mogą Państwo obejrzeć na naszym fanpage'u.

Bliżej Iranu...

IMG_2626.jpg

Od kilkunastu dni nasza szkoła ma okazję gościć studentkę z Iranu- panią Nazanin Badamaki. Nazi- bo tak w skrócie brzmi jej imię - zjednała sobie nasze sercą uprzejmością i spokojem, uczestniczyła w lekcjach języka angielskiego i przedstawiła ciekawe prezentacje dotyczące kraju z którego pochodzi. Nasi uczniowie mieli okazję zadawać  pytania w języku angielskiem i toczyć nie tylko miłe konwersacje ale także razem potańczyć, pośpiewać a nawet pojechać na wspólną wycieczkę.

Święto czytania

wierzbicki.jpg

W dniach 5 i 6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniach autorskich, które odbyły się w szkole oraz w Bibliotece Miejskiej. Do naszej Czwórki przyjechał autor "Skrzata" i "Cukierka" - pan Waldemar Cichoń, natomiast w bibliotece uczniowie spotkali się z panią Zuzanną Orlińską, autorką książek, takich jak: "Cierpienia sięciolatka", "Detektyw z klasztornego wzgórza" oraz z panem Łukaszem Wierzbickim.

Noc Bibliotek 2017

Noc Bibliotek 2017

Trudno zliczyć wszystkie "noce" zorganizowane w szkole przez kółko biblioteczne. Do cyklicznych już wydarzeń zaliczyć można między innymi czerwcową Noc Bibliotek, w której uczestniczyliśmy po raz trzeci. Tegorocznej imprezie towarzyszyło hasło "Czytanie porusza", a wzięło w niej udział 1355 bibliotek różnego typu z całej Polski! Zaangażowane w organizację przedsięwzięcia kabowiczki, czyli szóstoklasistki należące do Koła Asystentów Bibliotecznych, przygotowały na tę okoliczność mrożącą krew w żyłach grę szkolną.

Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/18

W załączniku wyniki rekrutacji do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/18.

Subskrybuje zawartość