Z życia Szkoły 2014/2015
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Do zobaczenia!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Choć dwa tygodnie wakacji za nami, mamy jeszcze w pamięci ostatni dzień roku szkolnego... Rozstanie z miejscem, w którym przez ostatnie miesiące spędzało się mnóstwo czasu, było dla niektórych nad wyraz trudne. Uczennice klasy 6b - stałe bywalczynie biblioteki - opuściły mury szkoły dopiero po uzyskaniu zapewnienia, iż jako absolwentki są w niej zawsze mile widziane :)

W przeddzień zakończenia roku szkolnego...

Czwartek, poprzedzający zakończenie roku szkolnego, obfitował w wydarzenia! Przed południem świętowali fani piłki nożnej, dla których nauczyciele wuefu po raz kolejny zorganizowali rozgrywki Euro. Podczas imprezy na boisku piłkarskim "Pod Wałką" klasowe drużyny popisywały się umiejętnościami, zaś kibicujący im koledzy prześcigali się w pomysłach, prezentując wylosowane kraje Unii Europejskiej. 

Pierwszy projekt eTwinning zakończony!

"My passions, my interests" - międzynarodowy projekt eTwinning realizowany przez bibliotekę w roku szkolnym 2014/2015

"My passions, my interests" to tytuł międzynarodowego projektu, w ramach programu eTwinning, realizowany w tym roku przez bibliotekę szkolną. Zaangażowani w przedsięwzięcie uczniowie klasy 6b - Nikola Radwańska, Paulina Tomica, Aleksander Folwarczny, Jakub Głuszek, Konrad Franek, Krzysztof Franek i Paweł Baran - mieli niepowtarzalną okazję nawiązania kontaktów w języku angielskim z kolegami z innych szkół europejskich. 

Wake me up for the weekend ;)

Zespół wokalno-instrumentalny "Wake me up for the weekend"

"Wake me up for the weekend" to nazwa zespołu wokalno-instrumentalnego, który niejednokrotnie w tym roku szkolnym zachwycał nas swoimi występami. W skład pięcioosobowej grupy wchodzą: Julka Twardoń i Wiktoria Jonasz (śpiew), Daniela Drajerczak (instrumenty klawiszowe), Franek Witalis (gitara) i Konrad Franek (perkusja). Na nic by się jednak zdały zdolności członków zespołu bez zaangażowania opiekuna muzycznego grupy, którym został pan Łukasz Sztwiertnia.

Zbieraj baterie - dbaj o środowisko

Dyplom za II miejsce SP4 w zbiórce baterii

Od lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w miejskim konkursie ekologicznym organizowanym przez Urząd Miejski naszego miasta pod w/w tytułem. Od lat też jesteśmy w ścisłej czołówce laureatów tego konkursu w kategorii: szkoła podstawowa. W tym roku szkolnym zajęliśmy II miejsce - przyzwyczailiśmy się do I lokat, ale nie należy popadać w rutynę... Ważne jest to, że nauczyliśmy się chronić środowisko (w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie z cieszyńskich szkół zebrali więcej baterii, niż w roku ubiegłym).

Dzień Języków Obcych w SP4

english day.jpg

W poniedziałek 22 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas trzecich przygotowali z tej okazji  przedstawienie w języku angielskim Puss in Boots a uczennice klasy 6b wystapiły przed nami tańcząc i śpiewając piosenki w języku hiszpańskim;-)

Kangur Matematyczny 2015

Kangur 2015
Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs, którego ideą jest popularyzacja matematyki poprzez wspólną intelektualną zabawę. Adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich - od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach - rozgrywany jest w sześciu kategoriach.

Noc w namiotach

Biwak klasy 5b

Z 19 na 20 czerwca klasa 5b spała (a raczej nie!) w namiotach. Nocna impreza z latarkami to jest to!

Barwny korowód w ramach XXV Święta Trzech Braci

Nasi uczniowie w korowodzie z okazji XXV Święta Trzech Braci

19 czerwca po raz XXV w naszym mieście miała miejsce inauguracja Święta Trzech Braci. Organizatorzy tej imprezy poprosili cieszyńskie szkoły o wystawienie 20-osobowych reprezentacji, które dodadzą barw tradycyjnemu pochodowi maszerującemu ulicami Cieszyna. Odpowiedzieliśmy na zaproszenie, podobnie jak SP6 i SP7, i z radością nieśliśmy czerwono-niebiesko-żółte baloniki w kolorach flagi naszego miasta.

Moje drzewo genealogiczne

Uczestnicy szkolnego konkursu historycznego "Moje drzewo genealogiczne"

Jak zwykle nie brakowało chętnych do udziału w szkolnym konkursie historycznym " Moje drzewo genealogiczne". Powstało wiele pięknych prac, w których uczniowie wykazali się nieprzeciętną wiedzą na temat koligacji rodzinnych. Jury miało trudne zadanie. Ostatecznie w gronie zwycięzców znaleźli się: Klaudia Jedrzejewska z klasy 5b - I miejsce, Dominik Widlarz z klasy 5a - II miejsce i Magdalena Krogulewska z klasy 4a - III miejsce. Gratulujemy!

Subskrybuje zawartość