Z życia Szkoły 2013/2014
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

English Day

English day.jpg

W ostatnim dniu nauki szkolnej w naszej szkole odbył się English Day. Uczniowie klas młodszych (3b) oraz starszych (klasa 6a oraz b) przygotowali przedstawienia w języku angielskim i zaprezentowali je przed koleżankami i kolegami z pozostałych klas.

Super Kids

IMG_8228.JPG

W dniu 16 czerwca odbyła się już czwarta edycja naszego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Super Kids. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a na podium stanęły zajmując kolejne miejsca: SP1, KSP oraz SP3. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody oraz słodki poczęstunek. Zobacz galerię.

Do you know Brazil and Thailand?

IMG_8136.JPG

Naszą szkołę odwiedzili w tym tygodniu studenci biorący udział w programie AIESEC. Ricardo przyjechał do nas prosto z Brazylii a  Kannokan z Tajlandii.  Prowadzone w języku angielskim wykłady dały uczniom możliwość nie tylko posłuchania ciekawych opowieści, ale i zadawania pytań – co było wspaniałą formą sprawdzenia umiejętności językowych. Zobacz galerię.

Sport - trójbój lekkoatletyczny

Reprezentacja szkoły w trójbóju lekkoatletycznym

11 czerwca odbyły się Mistrzostwa Cieszynia Szkół Podstawowych w trójboju lekkoatletycznym chłopców, w których odnotowaliśmy podwójny sukces. Drużyna czwartoklasistów - Samuel Pilecki, Kacper Jarosz, Franciszek Witalis, Alan Szurman, Szymon Suchanek i Jan Klabecki - znalazła się na drugiej pozycji, zaś Szymon Suchanek w klasyfikacji indywidualnej zajął I miejsce. Gratulujemy!

Czerwony Kapturek po angielsku

www.jpg

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy 2b zaprezentowali swoim rodzicom i nauczycielom pewne przedstawienie ...Bajka opowiedziana została w języku angielskim, a znana historia Czerwonego Kapturka, jego chorej babci i złego wilka bardzo się wszystkim spodobała. Zobacz galerię.

W krainie Aslana

Drużyna Aslana :)
6 czerwca odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy - "W krainie Aslana", którego organizatorem była nasza szkolna biblioteka. W konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn. Reprezentacje szkół, musiały wykazać się nie tylko wiedzą na temat zadanej literatury, czyli "Opowieści z Narnii" C.S.Lewisa, ale także innymi umiejętnościami, sprawdzanymi podczas nietypowych konkurencji. Emocje były ogromne!

W Lučencu na Słowacji...

Wizyta w Lučencu na Słowacji
Základná Škola Ladislava Novomeského w Lučencu na Słowacji to placówką, z którą współpracujemy od wielu lat, co zaowocowało kilkukrotnymi wzajemnymi wizytami, nie tylko nauczycieli, ale także uczniów i rodziców.
W dniach 4 i 5 czerwca kolejna grupa naszych uczniów wraz z opiekunami przebywała na Słowacji, korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionej szkoły.

Ciao Italia!

Na "zielonej szkole" we Włoszech 2014
Wyjątkowo atrakcyjne były ostatnie dni maja dla trzydziestoośmioosobowej grupy uczniów i opiekunów - Moniki Kowalczyk, Jolanty Franek, Szymona Kałuży i Dominika Malaka - przebywających na "zielonej szkole" w pięknej nadmorskiej miejscowości Cesenatico we Włoszech.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka 2014
Podobnie jak w roku ubiegłym Dzień Dziecka w naszym mieście upłynął pod znakiem międzyszkolnej rywalizacji. W Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Cieszynie odbyła się impreza sportowa pod hasłem "Baw się bezpiecznie", mająca na celu popularyzację aktywności fizycznej, bezpiecznych zachowań oraz zdrowej sportowej rywalizacji. Reprezentacje szkół musiały wykazać się nie lada sprawnością w dwunastu konkurencjach sportowych oraz teście wiedzy, dotyczącym zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach, zaś kibice - w konkursie na „najgorętszy” doping.

I Ty możesz zostać autorem książki...

III miejsce w X Powiatowym Konkursie Bibliotecznym - Martyna Majchrowska z klasy 6a

29 maja w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Zawodowego "Publisher-Innowacje" w Cieszynie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom X Powiatowego Konkursu Bibliotecznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji - "I Ty możesz zostać autorem książki" - było napisanie i "wydanie" autorskiej baśni. Twórcy musieli wykazać się nie tylko zdolnościami literackimi, ale także umiejętnościami plastycznymi. "Przygoda Amelii", autorstwa Martyny Majchrowskiej z klasy 6a, została doceniona na obu płaszczyznach, zdobywając III miejsce. Gratulujemy!

Subskrybuje zawartość