Z życia Szkoły 2012/2013
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Pożegnanie klas 6

Nasi szóstoklasiści zaprosili nas na swoje pożegnalne przedstawienie w którym podziękowali wszystkim za 6 lat spędzonych w naszych murach. Po południu bawili się swietnie na ostatniej już dyskotece. Zobacz zdjęcia w galerii.

English Sweets w Szkole Alternatywnej

DSC_0359-800.jpg

W piatek 14 czerwca uczennice naszej szkoły wystąpiły w Przeglądzie Dziecięcych Form Teatralnych w Języku Angielskim English Sweets organizowanym przez Alternatywną Szkołę Podstawową w Cieszynie. Dziewczęta zaprezentowały program zatytułowany A ticket to the moon. Po występach wszyscy uczestnicy mogli poćwiczyć swój angielski podczas godzinnych warsztatów językowych. Zobacz fotoreportaż na ox.pl

Zdrowo jem, więcej wiem!

W ramach programu społecznego "Aktywnie po zdrowie" Fundacja BOŚ prowadzi szereg działań prozdrowotnych. Jednym z takich przedsięwzięć jest projekt "Czas na zdrowie", w którym uczestniczy nasza szkoła, innym - konkurs "Zdrowo jem, więcej wiem!", adresowany do uczniów klas 1-3, w którym udział wzięła klasa 3a.

Ptaszki, ptaki, ptaszyska

Wernisaż wystawy "Ptaszki, ptaki, ptaszyska"

W tym roku po raz trzeci organizowaliśmy międzyszkolny konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Cieszyna oraz z terenu Zaolzia. Podobnie jak w poprzednich latach zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Z pewnością przyczynił się do tego ciekawy temat  - "Ptaszki, ptaki, ptaszyska" - będący inspiracją do ukazania bogactwa ptasiego świata.

Baw się bezpiecznie!

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął pod znakiem rywalizacji i nie przeszkodziła w tym deszczowa pogoda :) W poniedziałek 3 czerwca cieszyńskie podstawówki spotkały się w hali widowiskowo-sportowej, by wziąć udział w turnieju szkół. Sześćdziesięcioosobowe reprezentacje musiały wykazać się wiedzą teoretyczną, z zakresu czytelnictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawnością fizyczną, pokonując rozmaite tory przeszkód w sześciu rekreacyjno-sportowych konkurencjach.

Pierwsze miejsce w "Eko-Plast-Mat"!

Konkurs przyrodniczy "Eko-Plast-Mat"

29 maja wzięliśmy udział w V edycji konkursu „Eko-Plast-Mat”, organizowanego przez Katolickie Gimnazjum we współpracy z cieszyńskim Urzędem Miasta i Domem Narodowym. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: w części ekologiczno-plastyczno-artystycznej przedstawiano plakat, dotyczący problemów ekologicznych planety oraz scenkę teatralną, będącą rozwinięciem tematu, zaś w drugiej części trzyosobowe zespoły zmagały się z zadaniami z zakresu ekologii, przyrody i matematyki.

Przyroda i plastyka

Konkurs plastyczny "Poznajemy Pomniki Przyrody w Cieszynie"

Choć wykonanie pracy plastycznej wymaga nie lada zachodu, nie brakuje w naszej szkole chętnych do malowania, a i efekty są niezłe :) Świadczą o tym kolejne nagrody zdobyte w konkursie plastycznym zorganizowanym tym razem przez Komisję Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK "Beskid Śląski" w Cieszynie oraz Wydział Ochrony Środowiska UM.

Najważniejszy jest dialog!

Szanowni Internauci! Informujemy, iż zrezygnowaliśmy z "formularza kontaktowego", dotychczas dostępnego na stronie. Najlepszą formą współpracy ze szkołą jest oczywiście kontakt bezpośredni, możliwe jest także przesłanie wiadomości poprzez podany adres mailowy szkoły. Zaznaczamy jednak, iż poważnie będziemy traktować tylko te wiadomości, które będą podpisane imieniem i nazwiskiem i wysłane z istniejącego konta, bo tylko takie zakładają dialog, a o to przecież chodzi.

Super Kids

Super Kids 2013

Po raz kolejny byliśmy organizatorami Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas 2 i 3 Super Kids. Konkurs rozegrał się w środę 15 maja, uczniowie 7 szkół podstawowych Cieszyna rywalizowali grupowo i indywidualnie. Zobacz wyniki konkursu.

Lekcja mitologii

Mitologia w 5b

Zwykły dzień? Nie do końca! Dziś z Olimpu zstąpili greccy bogowie, prosto do 5b.

Subskrybuje zawartość