Z życia Szkoły 2011/2012
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kknet/ftp/sp4cieszyn.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Super Kids!

Za nami druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego - "Super Kids" - organizowanego przez nasze anglistki.  Uczniowie młodszych klas cieszyńskich szkół podstawowych wzięli udział w indywidualnej i grupowej rywalizacji (wyniki w załączniku).
W tym roku  trzecie miejsce przypadło w udziale Paulinie Tomicy, uczennicy klasy 3a. Gratulujemy!

Monotypia... A cóż to takiego?

Kilkunastoosobowa grupa uczniów klas czwartych i piątych uczestniczyła w warsztatach graficznych, zorganizowanych w pracowniach Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Nasi uczniowie pod okiem studentów zaznajamiali się z techniką monotypii. Atmosfera zajęć sprzyjała kreatywności, o czym możemy się przekonać, oglądając prace naszych szkolnych artystów.

Orffowskie koncertowanie

Czwarto- i piątoklasiści mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym występie. Do muzykowania z użyciem instrumentów orffowskich zaprosili ich studenci wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Najpierw uczniowie wysłuchali kompozycji w wykonaniu starszych kolegów, a następnie wspólnie zaśpiewali znane im z lekcji popularne utwory muzyczne.

Grecki panteon w SP4

Lekcja historii

Zeus na szkolnym korytarzu, Afrodyta w toalecie? To nie żart! W ubiegłym tygodniu mogliśmy spotkać w szkole nie tylko dwunastkę, zasiadającą na Olimpie, ale także mniej znane postaci mitologiczne. A wszystko to za sprawą szóstoklasistów, którzy postanowili urozmaicić sobie lekcję historii na temat bogów greckich - wcielając się w ich role. Wyszło... bosko ;)

Lekcja muzealna

W muzeum

Jak przebiegało życie naszych przodków - od narodzin po śmierć? Jak kilkaset lat temu na naszym terenie wyglądały zwyczaje związane z chrzcinami i pogrzebami? Jak organizowano wesela i inne ważne uroczystości? Czy nasi przodkowie byli przesądni? To pytania, które nurtują kolejne pokolenia... W poszukiwaniu odpowiedzi klasa 4b z nauczycielką historii zawędrowała do Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Lekcja pod tytułem - "Obrzędy i zwyczaje na Śląsku Cieszyńskim" - to strzał w dziesiątkę :)

KAB w Książnicy

29 maja kółko biblioteczne odwiedziło Książnicę Cieszyńską, a konkretnie Dział Ochrony i Konserwacji Zbiorów. Była to dla nas bardzo interesująca wycieczka. Mogliśmy zobaczyć cenne księgi, których ze względu na ich wartość oraz stan zachowania, zwykle nie udostępnia się. Obserwowaliśmy przez mikroskop, jakie szkody może wyrządzić pewien amator książek, o wdzięcznej nazwie "kołatek", a co potrafią zdziałać mikroorganizmy i grzyby - zobaczyliśmy, w jaki sposób "leczy się" zainfekowane egzemplarze.

Festyn na Dzień Matki :)

Festyn szkolny

Nie mogliśmy wybrać lepszego dnia na zorganizowanie festynu szkolnego. Tegoroczna zabawa odbyła się 26 maja - w Dniu Matki - liczyliśmy, że mamom zaświeci słońce i nie rozczarowaliśmy się! Była to naprawdę piękna, słoneczna i ciepła sobota. Na gości czekały liczne atrakcje - pyszne menu, świetna muzyka, wspólne zabawy i występy dzieci... Nie zabrakło też, oczywiście, kwiatów dla mamy!

Noc Muzeów

Koło biblioteczne postanowiło tegoroczną Noc Muzeów spędzić na wspólnej wędrówce szlakiem miejskich atrakcji. Wyprawa rozpoczęła się o godzinie 18.00, zakończyła o 23.00. Plany były ambitne! Choć nie wszystkie udało się zrealizować i tak było fantastycznie! W końcu - humory dopisały, aura też. Czego więcej trzeba?...

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi, to akcja prowadzona corocznie wiosną. Jej celem jest promowanie w społeczeństwie postaw ekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Z Anią na Zielonym Wzgórzu :)

Ania z Zielonego Wzgórza

W pewien majowy czwartek grupa chętnych uczniów z klas 4-6 wybrała się do teatru po drugiej stronie Olzy, by obejrzeć sztukę, pt. "Ania z Zielonego Wzgórza", wystawianą przez Scenę Polską. Było to naprawdę wyjątkowe przedpołudnie, pełne emocji i wzruszeń! Nie znaleźlibyśmy chyba nikogo, na kim tytułowa Ania nie zrobiłaby wrażenia. Z resztą nie tylko ona - wszyscy aktorzy grali świetnie. O tym, że się podobało, świadczyły gromkie brawa, które nieustannie przerywały ciszę! Klaskaliśmy, więc wiemy :)

Subskrybuje zawartość