Z życia Szkoły 2010/2011

Powitanie lata... czyli English Day!

IMG_2125.JPG

Przywitanie lata odbyło się u nas w angielskim stylu. W ramach English Day uczniowie klas młodszych zaprezentowali się śpiewająco a klasy starsze pokazały się w przedstawieniu Snow White. Zobacz galerię.

W Zabytkowej Kopalni Srebra...

W Zabytkowej Kopalni Srebra

Ostatniego dnia maja klasy 4 wyjechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie nie tylko  zwiedzili podziemia kopalni ale również płynęli łodziami w Sztolni Czarnego Pstrąga. Zobacz zdjęcia Po podziemnych atrakcjach czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka: 2 godziny wypoczynku  w tarnogórskim Aquaparku.

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Od 02.11.2010r. kl. I a uczestniczyła w realizacji Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Jest to Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zasadniczym celem Projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia.

Wyniki konkursu plastycznego pt.. „ Mosty wyobraźni – własna wizja plastyczna mostu łączącego polski i czeski Cieszyn”

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie.
Uczestnicy:

Super Kids!

Super Kids

Dokładnie pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Super Kids. Zobacz zdjęcia.W konkursie wzięli uczniowie klas młodszych ze wszystkich szkół podstawowych w Cieszynie. Wiosenna rywalizacja odbywała się w dwóch częściach: konkursu grupowego i indywidualnego. Cieszymy się, że nasz konkurs zgromadził tak wielu małych uczestników i zapraszamy znowu za rok.

Biała Szkoła

DSCN0441.JPG

W walentynkowy poranek uczniowie z klas 4 i 5 wyjechali na wypoczynek do Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. Nasi uczniowie nie tylko wypoczywali, ale także wzięli udział w wielu atrakcjach dla nich przygotowanych. (Galeria) Ciekawe zajęcia w grupach, między innymi bieg na orientację, karaoke, konkurs talentów, wieczór z wierszami Brzechwy i cowieczorne dyskoteki wzbogaciły naszych uczniów o ciekawe doświadczenia.

Warsztaty z Baltie

SAM_0263_0.JPG

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu: „INFORMATYKA TWÓRCZA Z BALTIE” 25 lutego uczniowie klasy 4b, nauczyciele szkoły oraz nauczyciele cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w naszej szkole. (galeria) Prowadził je twórca „Baltiego”- Czech Bohumir Soukup, z którym współpracuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Jasełka

Kolejne jasełka szkolne przeszły do historii, wszczepiając jednak w każdym z nas cząstkę bożonarodzeniowego ciepła, tak potrzebnego w te grudniowe zimne dni. galeria

Klasowe wigilijki

Wigilijka 2b