Z życia Szkoły 2008/2009
  • ImageMagick reported an error: /usr/bin/convert convert: Unable to open file (sites/default/files/images/Micha Miksza.jpg) [No such file or directory]. .
  • Unable to create scaled Miniaturka image.

Super Student of English

W czerwcu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, Michał Miksza i Kasia Ciuk z klasy 6a reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Super Student of English". Mamy się czym pochwalić, gdyż Michał zajął pierwsze miejsce a Kasia - drugie. Gratulujemy!

Michał Miksza finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego

Uczeń klasy 6a - Michał Miksza - został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego organizowanego przez  Śląskie Kuratorium Oświaty. O tym, iż jest to nie lada osiągnięcie, świadczy fakt, że do finału konkursu wiedzy ogólnej dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego dostali się z Cieszyna tylko dwaj uczniowie - Michał - oraz Filip Flauder z SP2.

Kurs szkoleniowy Comenius

Obraz 674.jpg

W dniach 4-17 maja 2009 nauczycielka języka angielskiego naszej szkoły pani Joanna Kasprzyńska uczestniczyła w kursie szkoleniowym dofinansowanym przez Komisję Europejską w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie". Kurs metodyczno-językowy odbył się w Maidstone, w Anglii . Prezentację z powyższego wyjazdu można obejrzeć na naszej stronie.

Lekcja muzyczna

17.04.2009 klasy drugie i trzecie uczestniczyły w kolejnej lekcji muzycznej, zorganizowanej tym razem w Szkole Muzycznej. Tematem spotkania była wiolonczela

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

logo imprezyRozpoczęły się zapisy do kolejnej, już IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. To największe w Polsce rozgrywki dla dziesięciolatków i młodszych dzieci, w których corocznie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy zawodników z całego kraju. Tegoroczną nagrodą główną są: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt – Santiago Bernabeu.

Witamy wiosnę

kolory_wiosny_1.jpg

W czwartek - 19 marca - z okazji pierwszego dnia wiosny SU zorganizował zabawę pod hasłem „Ubierzmysię w kolory wiosny”. Każda klasa miała zaprezentować się w
wylosowanym wcześniej  kolorze, po czym specjalna komisja oceniała jakość prezentacji - zaangażowanie klasy (i wychowawcy :) oraz intensywność koloru.
Która klasa wypadła najlepiej? Sprawdźcie sami, ale uwaga! Od tego momentu wszystko się zmieni, a świat będzie wam się wydawał… czerwony ;)

Kangur 2009

kangur

19 marca uczniowie z klas 3-6 uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2009. Konkurs w naszej szkole odbywał się w dwóch grupach wiekowych. W kategorii Maluch wzięło udział 11 uczniów z klas trzecich i czwartych, a w kategorii Beniamin 10 uczniów z klas piątych i szóstych. Młodzi matematycy przez 75 minut zmagali się nad rozwiązaniami skomplikowanych zadań matematycznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu dwóch miesięcy od dnia przeprowadzenia konkursu.

Wiosenne porządki

wiosenne_porzadki_2.jpg

2b zostali laureatami konkursu plastycznego  pt. „Wiosenne porządki”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 18 marca.
W konkursie, zorganizowanym przez COK „Dom Narodowy”, wzięło udział łącznie 12 Szkół Podstawowych (7 z Cieszyna oraz 5 z innych miast Polski) oraz 9 Przedszkoli
z Cieszyna. Nadesłano 256 prac. Prace plastyczne młodych artystów zostały nagrodzone oraz wyeksponowane na wystawie w COK „Dom Narodowy” w Galerii „Na Piętrze”, gdzie można je oglądać do 10 kwietnia 2009r.

Poznajemy instrumenty muzyczne

18 marca drugo- i trzecioklasiści wzięli udział w kolejnej lekcji z cyklu „Poznajemy instrumenty muzyczne”. Bohaterkami spotkania były - pani Ewa Jaślar i jej …harfa!

Radosne Potyczki

radosne_potyczki_1.jpg

W piątek 13 marca odbył się finał „Radosnych Potyczek”, konkursu, w którym udział biorą reprezentanci trzecich klas wszystkich cieszyńskich szkół podstawowych. Po raz ósmy gospodarzem finału była Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie.
Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Nikodem Bożek z klasy 3a oraz Bartek Gałuszka i Damian Hernik z klasy 3b.

Subskrybuje zawartość